Projekt #deutschbewegt Goethe-Institut w Warszawie
W ramach projektu #deutschbewegt Goethe-Institut w Warszawie zorganizował 29 listopada 2023 w godzinach 9.30-12.00 Ogólnopolską Wirtualną Konferencję dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w której można było wziąć udział jako avatar.
Podczas konferencji uczniowie mogli
- sprawdzić, do czego przydaje się znajomość języka niemieckiego i jak ułatwia on funkcjonowanie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym
- skorzystać z materiałów, gier i informacji dostępnych w Deutschspace digital
- zobaczyć jak sensownie pracować z czatem GPT i korzystać z możliwości jakie daje sztuczna inteligencja,
- uczestniczyć w krótkiej symulacji „Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?”, a także,
- wziąć udział w grach i zabawach oraz wypróbować naukę niemieckiego poprzez ruch.
Również 10 uczennic i uczniów naszej Szkoły (kl.2al i 3gt) wzięło w niej udział, przemierzając wirtualną przestrzeń i zmierzyło się z różnego rodzaju zadaniami w 4 splotach oraz quizem.
Przedstawiamy opinie uczestników po wydarzeniu:
Gabi: Podczas konferencji awatarowej online mogliśmy się wykazać swoimi umiejętnościami z języka niemieckiego. Konferencja była przygotowana w bardzo ciekawy sposób. Każdy mógł utworzyć własnego awatara, którym poruszaliśmy się po poszczególnych zajęciach. Nasze kompetencje językowe mogliśmy zaprezentować w quizach, między innymi tworząc zdania, tłumacząc wyrazy. Nie liczyła się tylko nasza praca,, ponieważ Prowadzący to spotkanie online bardzo ciekawie opowiadali o wielu kwestiach i to właśnie dzięki Nim dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o języku niemieckim, sztucznej inteligencji i krajach niemieckojęzycznych. Konferencja przebiegła bardzo przyjemnie, wszyscy byli zadowoleni.
Oliwia: Bardzo mi się podobało tworzenie własnych awatarów oraz ciekawy sposób nauki.
Julita: Bardzo podobała mi się konferencja i warsztaty, na których mogłam się dowiedzieć wielu ciekawostek związanych z językiem niemieckim oraz poznać perspektywy rozwoju.
Mateusz K. i M.: Najbardziej podobało się nam zastosowanie chat.gpt w nauce i rozwijaniu języka niemieckiego oraz przedstawienie kultury i zabytków niemieckich w postaci prezentacji multimedialnej.
Amelia: Konferencja bardzo mi się podobała, dzięki niej mogliśmy się dowiedzieć do czego przydaje się język niemiecki.
Klaudia: Najbardziej w konferencji podobała mi się część w której mogliśmy czynnie brać udział. Naszymi awatarami mogliśmy się poruszać i uczestniczyć w quizie który wyglądał następująco: najpierw Pani prowadząca zadawała i wyświetlała pytanie wraz z odpowiedziami, gdzie każda z odpowiedzi miała przypisany kolor. Po odczytaniu przez Panią pytania, wybieraliśmy odpowiedź poprzez stanięcie naszym awatarem na wybrany przez nas kolor. Po tym, Pani odczytywała poprawną odpowiedź a następnie objaśniała dane pytanie.
Martyna: Uważam że konferencja była ciekawą odskocznią od zwykłych lekcji. Bardzo podobała mi się możliwość integracji ze szkołami z całej Polski oraz niecodzienny sposób na naukę języka niemieckiego.