Zarządzenie Dyrektora ZSEiO w Krośnie
ZARZĄDZENIE
Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie
Nr -2020/2021
z dnia 16 października 2020 r.
w sprawie pracy szkoły w czasie pandemii
Na podstawie: art. 10 ust. 1 pkt 1i art. 68 ust.1 pkt 6ustawy z 14.12.2016 r. -Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r., poz. 910), oraz wytycznych z dnia 16.10.2020 r. Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół ponadpodstawowych, wprowadzam następujące regulacje:
1
Klasy drugie Technikum nr 5 oraz klasy drugie III Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie przechodzą na nauczanie zdalne w okresie od 19 do 23 października. Pozostałe klasy pracują w trybie tradycyjnym(stacjonarnym).
2
Nauczanie hybrydowe od poniedziałku, 19 października 2020 r., polegać będzie na pracy zdalnej klas drugich oraz pracy tradycyjnej (stacjonarnej) pozostałych klas. Uczniowie uczący się zdalnie pracują z zachowaniem ustalonego planu lekcji z przestrzeganiem statutowych zapisów dotyczących oceniania. Plan lekcji będzie zmodyfikowany od 19 października ze względu na zmiany oddziałów klasowych realizujących miesięczne praktyki zawodowe. Powracają z praktyk klasy: 3abwt, 3ct, a od 19 października praktykę miesięczną zaczynają realizować klasy: 3edt, 3abt, 3ft.
3
Ze względu na dynamikę sytuacji epidemicznej lista oddziałów klasowych uczących się zdalnie w każdej chwili może ulec zmianie.
4
Nauczanie zdalne polega na kontaktowaniu się nauczycieli z uczniami i rodzicami za pomocą elektronicznych środków komunikacji: dziennik Librus, MS Teams. Nauczyciele odnotowują frekwencję uczniów i dokonują wpisów tematów w e-dzienniku tak jak przy nauczaniu tradycyjnym (stacjonarnym). Sposób usprawiedliwiania nieobecności, co do terminowości, jest prowadzony zgodnie ze statutami szkół. Korespondencja z rodzicami i uczniami jest prowadzona za pomocą e-dziennika-Wiadomości, e-mailowo lub telefonicznie.
5
Uczniowie uczący się w formie zdalnej mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach w terminach wyznaczonych obowiązującym planem lekcji. Za zgodą dyrektora i w ustaleniu pomiędzy nauczycielem oraz uczniami możliwe są modyfikacje godzin pracy zdalnej.
6
Forma pracy w przypadku rewalidacji i nauczania indywidualnego jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb uczniów w porozumieniu z dyrektorem, nauczycielem, uczniem i jego rodzicami.
7
Zajęcia z uczniami zdolnymi, koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze oraz konsultacje są realizowane w formie hybrydowej (zdalnie i tradycyjnie) z dokonywaniem odpowiednich wpisów w e-dzienniku.
8
Prowadzenie i uczestnictwo w tradycyjnej (stacjonarnej) formie zajęć musi się odbywać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz wytycznymi Ministra Zdrowia oraz GIS: stosownie maseczek, zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja, unikanie gromadzenia się osób jak i ograniczenie dostępu osób obcych do szkoły. Przypominam: na terenie szkoły mogą przebywać tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych.
9
Nauczanie zdalne ma być realizowane w formie przesyłania materiałów dydaktycznych, wskazówek, przykładów, instrukcji wysyłanych do uczniów do pracy domowej oraz lekcji online prowadzonych przy użyciu ustalonych w szkole narzędzi internetowych.
Ilość lekcji prowadzonych online powinna osiągać co najmniej 50% ogólnej liczby lekcji z danego przedmiotu z zachowaniem higieny pracy, uwzględnieniem możliwości percepcyjnych uczniów i możliwości technicznych. Czas trwania lekcji online może być skrócony z 45 do 30 minut by pozostały czas lekcji uczeń mógł przepracować samodzielnie.
10
Podczas nauczania zdalnego psycholog i pedagog szkolny wspiera uczniów mających problemy, jak również rodziców i nauczycieli przy ich rozwiązywaniu.
11
Przypominam, iż praktyki zawodowe odbywają się tylko w systemie tradycyjnym bez względu na to w jakiej strefie jesteśmy (przepisy nadrzędne). W razie jakichkolwiek problemów z ich realizacją uczniowie są zobligowani do powiadomienia o nich szkoły.
12
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.